Joanna Nowak
Joanna NowakWice-dyrektor Centrum - pedagog specjalny
„Radosna” Energię i radość czerpie z pracy w ogrodzie. „Czyżykowe” dzieci zaraża dobrym nastrojem, stwarza im bezpieczne i przytulne warunki w grupie. Kreatywna w tworzeniu nowych zabaw dla swych podopiecznych. Swój artystyczny zmysł wyraża w tworzeniu bajecznych dekoracji w naszym Centrum Zdrowego Rozwoju „Czyżyk”. Programy edukacyjne, które prowadzi opiera na wiedzy wyniesionej z ukończonych studiów na Uniwersytecie Pedagogicznym (kierunek pedagogika społeczno-opiekuńcza oraz pedagogika specjalna). Obecnie jest w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Montessori przygotowującym do pracy według pedagogiki Montessori. W naszym Przedszkolu będzie wspierała swą wiedzą wszystkie dzieci, a szczególnie te, które będą potrzebowały pomocy w zakresie wyrównania deficytów rozwojowych.
Krystyna Dąbrowska
Krystyna DąbrowskaDyrektor ds. pedagogicznych
Dyplomowany pedagog dziecięcy, laureatka nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za osiągnięcia w pracy pedagogicznej oraz nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej„ Złoty Krzyż Zasługi” za wieloletnią pracę. Wieloletni opiekun praktyk studenckich Uniwersytetu Pedagogicznego. Swoje ogromne doświadczenie zdobyła w ciągu 32 lat sprawowania funkcji dyrektora w przedszkolu samorządowym. Obecnie wspiera nasze Czyżykowe Przedszkole swoją mądrością, spokojem i ogromną wiedzą z zakresu pedagogiki przedszkolnej, jednocześnie sprawując nadzór nad wszelkimi wymogami oraz przepisami, których musimy przestrzegać jako przedszkole. Wspiera merytorycznie nas zespół, który uwielbia jej nieocenione rady i pomoc.
Katarzyna Róg
Katarzyna RógNauczyciel języka angielskiego
„Poszukująca” W swej pracy wykorzystuje metodę Marii Montessori łącząc ją z innymi metodami pracy z dziećmi. Ciągle poszukuje ciekawych i niebanalnych rozwiązań na prowadzenie zajęć z języka angielskiego. Spotkania z nią to zawsze nieodkryta karta księgi do nauki języka angielskiego ale też wykorzystania do tej nauki narzędzi, które wydają się być bezużyteczne np. zakrętki do butelek. Jej doświadczenie w pracy z dziećmi jest oparte na wieloletnich praktykach, stażach w przedszkolach i szkołach języka angielskiego. Swe umiejętności cały czas szlifuje na Uniwersytecie Pedagogicznym (kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna).
Laura Wijas - Ciocia Laura
Laura Wijas - Ciocia LauraOpiekunka w żłobku / Pedagog (ul. Siewna)
Jest kopalnią pomysłów do zabaw i skarbnicą życzliwości dla dzieci. Wciąż zaskakuje nasze maluchy samodzielnie wykonanymi materiałami do pracy Montessori oraz pięknymi dekoracjami żłobka. Swoją wiedzę zdobytą na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie (pedagogika społeczno-opiekuńcza oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) czynnie wykorzystuje w pracy z dziećmi, urozmaicając im czas umiejętnościami nabytymi podczas Kursu Animatora Zabaw Dziecięcych.
Katarzyna Jaworska
Katarzyna JaworskaWychowawca w przedszkolu / Pedagog specjalny (ul. Siewna)
Ciocia Kasia wprowadza swoją osobą ład i porządek. Jest spokojna, zorganizowana a jednocześnie posiada niewyczerpane pokłady cierpliwości. Ukończyła pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną oraz oligofrenopedagogikę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jest pewna siebie i zdecydowana, nieoceniona pomoc w tworzeniu fantastycznych materiałów Montessori dla naszych Przedszkolaków. Spontaniczna i szczera w okazywaniu sympatii.
Justyna Głowa
Justyna GłowaWychowawca w przedszkolu / Logopeda (ul. Moczydło)
Ukończyła studia na kierunku filologia polska w specjalności nauczycielskiej z logopedią oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Zafascynowana pedagogiką Montessori systematycznie uzupełnia swą wiedzę również w tym zakresie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając liczne praktyki w przedszkolach, szkole podstawowej oraz gabinetach logopedycznych. Obserwowanie dzieci i wyrównywanie deficytów w zakresie wad wymowy to codzienna praca Justyny, w której odznacza się dużym profesjonalizmem. Jako nauczyciel przedszkolny cechuje się spokojem oraz ogromną życzliwością dla swoich podopiecznych.
Aleksandra Cieplik
Aleksandra CieplikPsycholog (ul. Siewna 10 oraz Moczydło 7a)
Psycholog gaduła. Psychoterapeuta poznawczo behawioralny pracujący zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Wykorzystuje w swojej pracy systemy behawioralne oraz motywacyjne. Dzieci uczą ją jak prosto przekazać wiedzę skomplikowaną i uświadamiają ile energii daje praca z nimi. A ona uczy je cierpliwości i radzenia sobie z trudnościami . Rozwiązuje każdy problem od niezawiązanych sznurówek po napady złości i deficyty poznawcze. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła w pracy min. W przedszkolach z oddziałami integracyjnymi, centrum terapii behawioralnej jak również w wielu fundacjach jak Dr Clown czy Promyk Słońca.
Teresa Markiewska
Teresa MarkiewskaFizjoterapeuta (ul. Moczydło 7a)
Fizjoterapeutka, hipoterapeutka, terapeutka wodna. W swojej pracy łączy metody fizjoterapeutyczne z szeroko rozumianą aktywnością ruchową, aby wspomóc i ułatwić rozwój motoryczny dziecka. Lubi słuchać, obserwować i śpiewać piosenki. W pracy z dziećmi fascynuje ją niepowtarzalność, spontaniczność, szczerość i ufność, zarówno na poziomie emocji jak i reakcji ciała.
Aleksandra Zawłocka
Aleksandra ZawłockaInstruktor Jogi/Pedagog (ul. Siewna 10 oraz Moczydło 7a)
Coach, animatorka kultury (Akademia Pedagogiki Specjalnej, Uniwersytet Wrocławski), aktorka i wokalistka. W naszych placówkach prowadzi zajęcia jogi, muzykoterapii i rytmiki. Doświadczenie w zakresie śpiewu, muzyki, teatru i tańca zdobywała m. in. na Międzynarodowej Letniej Szkole Muzyki Tradycyjnej, jako studentka Wiedzy o Teatrze na warszawskiej Akademii Teatralnej , Studium Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz członek Międzynarodowej Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. W pracy z dziećmi łączy pasję z wiedzą (instruktorka tańca, jogi, rytmiki, animatorka zajęć kreatywnych pracy z mandalą, wolontariuszka w szkole dla romskich dzieci z Rumunii). Od 2012 roku praktykuje jogę B.K.S. Iyengara. Sopranistka Chóru w Kontakcie, prowadzi autorską „Pracownię Pieśni i Głosu”. W muzyce inspiruje ją śpiew tradycyjny kultur z całego świata oraz klasyka, w edukacji wykorzystuje techniki muzykoterapeutyczne oraz metody E. J. Dalcroze’a i Z. Kodaly’a.
Beata Smęder-GrochotPedagog specjalny (ul. Moczydło)
Ogromne zaangażowanie i serce, które wkłada w opiekę nad dziećmi, szczególnie tymi, które posiadają deficyty rozwojowe, przekładają się na cudowną atmosferę spokoju i bezpieczeństwa w naszym przedszkolu oraz stwarzają miłą i przyjazną atmosferę wśród całej kadry. Mama dwóch synów, miłośniczka zdrowego odżywiania i stylu życia. Ukończyła studia na kierunkach pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz pedagogika specjalna.