Najmłodsze lata życia dziecka stanowią bazę dla jego przyszłego rozwoju, dlatego tak ważne jest w jakiej atmosferze będzie mogło rozwijać i kształtować swój potencjał. To dla Waszych Skarbów, Drodzy Rodzice, utworzyliśmy Żłobek przy Centrum Zdrowego Rozwoju „”Czyżyk”. Żłobek będzie wspierał dzieci w prawidłowym a jednocześnie radosnym rozwoju i zapewniał im bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

W naszej ofercie znajdziecie wszechstronne zajęcia dedykowane maluchom:

  • W-F czyli rozwój ruchowy (będziemy turlać się, skakać, klaskać, biegać, huśtać się),
  • język polski czyli rozwój mowy czynnej i biernej (będziemy nazywać, powtarzać, słuchać),
  • matematyka czyli rozwój logicznego myślenia i spostrzegawczości (będziemy rozróżniać kształty, wielkości, poznawać cyfry),
  • przyroda czyli rozwój poznawczy (będziemy poznawać świat zwierząt, roślin, zbierać szyszki, kasztany, sadzić kwiaty),
  • plastyka czyli rozwój motoryki małej (będziemy malować kredkami, farbkami, kleić, tworzyć małe dzieła),
  • muzyka czyli rozwój słuchu (będziemy śpiewać, tańczyć i bawić się w rytm muzyki).

„Nasz żłobek oferuje zajęcia dodatkowe z jogi oraz rytmiki. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do kontaktu.”

Dodatkowo będziemy wykonywać ćwiczenia praktycznego życia, ćwiczenia stymulujące rozwój społeczno-emocjonalny, rozwój twórczości oraz ćwiczenia stymulujące umiejętność koncentracji i uwagi.

Godziny otwarcia

Czyżykowy Żłobek zaprasza od poniedziałku do piątku od 7.00 do 18.00

Każdemu maluchowi potrzebny jest czas spędzony tylko z rodzicami. Więź emocjonalna, jaka się wtedy tworzy, jest bazą zdrowego rozwoju w przyszłości. Wierzymy, że każdy rodzic chce dać swemu dziecku to, co najlepsze i zapewnić najlepszy start. Stąd bardzo ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy czasem spędzonym na zabawach żłobkowych a czasem spędzonym z rodzicami. W ramach działalności Centrum Zdrowego Rozwoju Czyżyk umożliwiamy odebranie dziecka po godzinie 18.00, jednakże opieka nad dzieckiem przybiera wtedy formę indywidualnych zajęć. Wierzymy, że rodzic wraz z nami podejmie decyzję czy jego dziecko jest na takie zajęcia gotowe i czy nie będą one dla niego zbyt dużym wyzwaniem.

Każdy Rodzic, po podpisaniu umowy, ma prawo do skorzystania z dwóch dwugodzinnych, bezpłatnych wizyt w Czyżykowym Żłobku wraz ze swoją pociechą. Takie wizyty służą adaptacji dziecka w nowym otoczeniu i pozwalają na łagodną aklimatyzację wśród rówieśników. Z rodzicami przeprowadzamy również wywiad dotyczący rozwoju malucha, abyśmy mogli przygotować indywidualny plan pracy.

Aby zapisać dziecko do naszego żłobka, należy wypełnić Kartę Zgłoszenia, zapoznać się z Regulaminem Centrum Zdrowego Rozwoju Czyżyk oraz podpisać umowę. Wszystkie dokumenty można pobrać ze strony internetowej, bądź wypełnić już na miejscu w Centrum. Zawsze też zapraszamy rodziców na rozmowę, która ma na celu poznanie potrzeb i oczekiwań rodziców oraz dokładne przedstawienie naszej oferty.

Dokumenty do pobrania

Statut Żłobka

statut

Karta zgłoszenia

karta zgloszenia

Plan lekcji:

7.00 – 8.30 witamy dzieci w Czyżykowym Żłobku, zaczynamy dzień od wspólnych zabaw
8.30 – 9.00 śniadanie dla najmłodszej grupy (mleko)
9.00 – 9.30 śniadanie dla grup starszych
9.30 – 10.30 język polski, matematyka a może przyroda?
10.30 – 12.00 zabawy na świeżym powietrzu
12.00 – 13.00 obiad
13.00 – 15.00 sen (dla dzieci, które mają inny rytm dnia będzie możliwość drzemki o innych porach)
15.30 – 16.00 podwieczorek
16.00 – 18.00 dzieci czekają na rodziców przy wspólnej zabawie

Co robimy w czasie lekcji?

Język Polski

W czasie zajęć z języka polskiego będziemy ćwiczyć rozwój mowy czynnej czyli umiejętności wysławiania się, nazywania przedmiotów. Równolegle będziemy ćwiczyć rozumienie mowy, poleceń, zadań proponowanych dzieciom czyli mowę bierną.

Jak będziemy to robić?
Oczywiście w formie zabawy! Do dzieci w pierwszym roku życia będziemy często mówić, nazywać otaczające dziecko przedmioty, zachęcać dzieci do naśladowania wymawianych samogłosek i sylab, nazywać te fragmenty rzeczywistości, na które dziecko patrzy. Będziemy mówić zawsze wolniej niż w mowie spontanicznej. W drugim roku życia będziemy dodatkowo wspomagać rozwój języka poprzez wspólne czytanie bajek, powtarzanie odgłosów zwierząt oraz odszukiwanie ich po odgłosach na obrazkach, a w trzecim roku życia wprowadzimy gry językowe, proste zagadki nierymowane, będziemy ćwiczyć pamięć oraz zdolności oznaczania i kategoryzowania poprzez konsekwentne posługiwanie się nazwami i imionami.

Matematyka

W czasie zajęć z matematyki będziemy ćwiczyć umiejętność logicznego myślenia, spostrzegania wzrokowego, koordynacji wzrokowo ruchowej. Będziemy ćwiczyć umiejętności dostrzegania różnic, segregowania przedmiotów, odnajdywania podobieństw.

Jak będziemy to robić?
Będziemy układać wieżę zwiększając ilość użytych klocków. Będziemy segregować przedmioty wg kształtu, rozmiaru, koloru, faktury. Będziemy dobierać w pary przedmioty takie same. Będziemy szukać w otoczeniu przedmiotów przedstawionych na obrazkach.

Przyroda

W czasie zajęć z przyrody będziemy zajmować się poznawaniem otaczającego świata, zasad nim rządzących oraz obserwacją zjawisk przyrody. Wykorzystamy do tego przepiękny, ogromny ogród i piękną okolicę terenów Uzdrowiska Swoszowice!

Jak będziemy to robić?
Będziemy wychodzić na spacery i poznawać drzewa, rośliny i zwierzęta z najbliższego otoczenia. Będziemy rozpoznawać zwierzątka, owoce, warzywa na obrazkach. Będziemy dotykać i smakować owoców i warzyw z naszego ogródka. Będziemy dopasowywać zwierzątka do ich ulubionych pokarmów czy dźwięków jakie wydają.

Plastyka z techniką

W czasie zajęć z plastyki będziemy pracować nad rozwojem motoryki małej. W ramach twórczych zajęć dzieci będą również ćwiczyły precyzję, prawidłowy chwyt i koordynację wzrokowo- ruchową.

Jak będziemy to robić?
Będziemy malować farbkami, będziemy lepić z plasteliny, masy solnej. Będziemy uzupełniać obrazki o brakujące elementy. Będziemy rysować linie, spirale, zygzaki na ścianie czy tablicy. Będziemy naklejać tworząc niepowtarzalne kompozycje.

Muzyka

W czasie zajęć z muzyki będziemy wyciszać dzieci, uwrażliwiać na dźwięki ale będziemy też ćwiczyć umiejętność naśladowania ruchów w takt muzyki.

Jak będziemy to robić?
Będziemy słuchać muzyki po intensywnych zajęciach, aby wyciszać dzieci. Będziemy pokazywać instrumenty i demonstrować dźwięki jakie wydają oraz uczyć ich rozpoznawania. Będziemy ćwiczyć z puszkami szmerowymi. Będziemy wykonywać zabawy ruchowe zgodnie z tekstem piosenki. Nie zapomnimy też o śpiewaniu!

W-F

W czasie zajęć z wychowania fizycznego będziemy pracować nad rozwojem motoryki dużej i małej. Będziemy ćwiczyć koordynację ruchową, zmysł równowagi oraz samodzielność.

Jak będziemy to robić?
Będziemy bawić się z piłką, chodzić po wyznaczonej linii, stawać na jednej nodze, naśladować ruchy zwierząt, chodzić na palcach. Będziemy ćwiczyć na świeżym powietrzu wykorzystując Czyżykowy Ogród. Będziemy manipulować przedmiotami, przesypywać, przelewać, nawlekać, aby rączki dzieci były sprawne i precyzyjne. Będziemy się turlać, pełzać i pokonywać tory przeszkód. Od czasu do czasu będziemy również masowani (elementy refleksoterapii).

W Centrum Zdrowego Rozwoju Czyżyk korzystamy z doświadczenia firmy Extrimm w przygotowywaniu posiłków dla dzieci. Pory posiłków:

9:00 śniadanie
12:00 obiad
15:30 podwieczorek

Dzienny koszt wyżywienia to 12 zł (śniadanie 2 zł, obiad 8 zł, podwieczorek 2 zł). Istnieje możliwość wybrania zamawianych posiłków w zależności od czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

Więcej informacji o naszym dostawcy znajdziecie Państwo pod adresem: http://extrimm.net/zywienie-zbiorowe/

Nasz żłobek oferuje zajęcia dodatkowe z jogi, logopedii oraz rytmiki

Szczegółowe informacje o zajęciach dodatkowych uzyskacie pod numerem telefonu +48 515 474 310 lub pisząc na adres e-mail biuro@czyżyk.org.pl